Praca, biznes

Ubezpieczenia, informacje finansowe…

Praca-Ubezpieczenia

  • 15 marca 2016
  • Praca
  • No Comments

W czasach tak zwanego kryzysu coraz trudniej o dobrą pracę. Pracodawcy zamieszczają coraz mniej ofert, a nawet gdy takie się pojawią to oczekiwania wobec kandydatów są bardzo trudne do przejścia. Jednakże jest branża, w której w zasadzie cały czas poszukują osób do pracy. Jest to branża ubezpieczeniowa. W zasadzie każdy z nas jest gdzieś ubezpieczony. Ubezpieczamy się na życie, ubezpieczamy mieszkanie czy samochód, wykupujemy polisy na wyjazd za granicę.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Firmy ubezpieczeniowe chcą, aby ich oferta była promowana jak najszerzej, aby jak najwięcej osób się o niej dowiedziało oraz żeby mieli jak najwięcej klientów. Dlatego też cały czas poszukują agentów ubezpieczeniowych, którzy będą dla nich pracowali. Praca takiego agenta ubezpieczeniowego może być bardzo atrakcyjna i zyskowna. Agenci bardzo często nawiązują współpracę z kilkoma ubezpieczycielami i proponują swoim klientom różne oferty. Raczej rzadko zdarza się, aby jakaś agencja ubezpieczeniowa podpisywała z agentem umowę na wyłączność, tym bardziej, że taki agent zwykle pracuje w oparciu o własną działalność gospodarczą. Nie każdy decyduje się na podjęcie tego rodzaju pracy gdyż przede wszystkim konieczne jest założenie właśnie działalności gospodarczej. Wielu ludzi obawia się takiego kroku i woli szukać pracy na etacie.

Poza tym wynagrodzenie w takiej pracy nigdy nie jest stałe. Nie otrzymujemy żadnego wynagrodzenia zasadniczego tylko prowizje od podpisanej umowy ubezpieczenia. Dla dobrych handlowców nie jest to problem, ponieważ znają oni różne techniki sprzedaży i są w stanie miesięcznie zarobić bardzo dużo. Jednakże dla tych, którzy z handlem nie mieli nigdy nic wspólnego i nie lubią tego robić, nie będzie to praca zmierzająca do sukcesu. Praca w ubezpieczeniach może być także dobrym pomysłem dla osób, które chciałyby zacząć robić coś na własną rękę, a nie mają pomysłu. Takie osoby mają dość etatu i słuchania poleceń szefa, wolą wziąć życie i karierę we własne ręce. Zaczynając od ubezpieczeń można bardzo wiele się nauczyć, a także zarobić niezłe pieniądze. Oczywiście wiąże się to z ciężką pracą, zdobywaniem nowych klientów oraz podtrzymywaniem relacji z obecnymi.


Dodaj komentarz