Praca, biznes

Ubezpieczenia, informacje finansowe…

Praca-Makler

  • 29 grudnia 2015
  • Praca
  • No Comments

Większość osób marzy o tym, aby po zakończeniu szkoły znaleźć pracę i zawód, który da mu satysfakcję, prestiż oraz wysokie zarobki. Takich zawodów jest z pewnością sporo, a jednym z nich jest makler giełdowy. Makler większości z nas kojarzy się z chłopaczkiem, który biega w białej koszuli i czerwonych szelkach po giełdzie, krzyczy i wymachuje różnymi karteczkami, a także non-stop rozmawia przez telefon. Rzeczywiście, na filmach, szczególnie amerykańskich, w ten właśnie sposób przedstawiani są maklerzy na Wall Street. Jednakże w polskiej rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Makler jest odpowiedzialny za obracanie na giełdzie pieniędzmi swoich klientów czy też klientów banku. Przyjmuje on zlecenie, doradza inwestorowi, analizuje sytuację na giełdzie. Oczywiście maklerem nie może zostać każdy. Aby zdobyć taką pracę trzeba najpierw zdać odpowiedni egzamin i uzyskać licencję. Jednakże, jeżeli ktoś interesuje się giełdą czy też rynkiem walutowym, warto zainwestować w zrobienie takiej licencji. Posiadając uprawnienia maklerskie bardzo łatwo znaleźć pracę. Przy niemal każdym banku są domy maklerskie, w których to właśnie pracują maklerzy. Również w firmach zajmujących się doradztwem finansowym i inwestycyjnym mogą znaleźć pracę maklerzy giełdowi. Uzyskanie takiej licencji jest też bardzo dobrym pomysłem na samodzielną działalność. Dzięki wiedzy i stałemu monitorowaniu sytuacji na giełdzie można samemu powiększać swój kapitał.

Oczywiście aby zostać maklerem oprócz uzyskania licencji trzeba spełniać jeszcze kilka warunków. Między innymi nie można być karanym za przestępstwa gospodarcze czy skarbowe, móc w pełni korzystać z praw publicznych oraz być zdolnym do czynności prawnych. Trzeba także charakteryzować się pewnymi cechami osobowościowymi takimi jak na przykład komunikatywność oraz odporność na stres. Makler giełdowy, poza tym, że zajmuje prestiżowe stanowisko, zarabia także niezłe pieniądze. W zależności od swoich umiejętności oraz ilości klientów, może zarabiać od kilku do nawet kilkunastu tysięcy miesięcznie.


Dodaj komentarz