Praca, biznes

Ubezpieczenia, informacje finansowe…

Praca-Doradztwo podatkowe

  • 14 grudnia 2015
  • Praca
  • No Comments

W ostatnich czasach w Polsce powstało bardzo dużo nowych firm działających na rynku finansowym. Są to nie tylko nowe firmy ubezpieczeniowe czy doradcy finansowi, ale także firmy zajmujące się doradztwem podatkowym. W takich firmach pracę mogą znaleźć osoby, które mają wiedzę w zakresie podatków, najczęściej absolwenci prawa lub też księgowości. Zawód doradcy podatkowego, tak samo jak wiele innych zawodów takich jak główny księgowy, BHP-owiec czy prawnik, jest regulowany specjalnymi przepisami. To, kto może taki zawód uprawiać określa ustawa o doradztwie podatkowym. Aby zostać pełnoprawnym doradcą podatkowym trzeba zdać specjalny egzamin państwowy.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Z usług doradcy podatkowego mogą korzystać indywidualni przedsiębiorcy, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, czy też średnie i duże firmy działające na rynku. Doradcy podatkowi wspierają przedsiębiorców i osoby prywatne w zakresie prawa podatkowego. Między innymi prowadzą dla nich księgi podatkowe, sporządzają deklaracje podatkowe, doradzają w zakresie ulg podatkowych i tym podobne. Doradcy podatkowi także bardzo często prowadzą księgowość firmom. Praca doradcy podatkowego wiąże się z dość dużą odpowiedzialnością. Doradcy nie mogą pozwolić sobie na żadne błędy przy wypełnianiu sprawozdań podatkowych czy innych dokumentów związanych z podatkami. Z pewnością jest to zawód bardzo opłacalny.

Przedsiębiorcy starają się płacić jak najmniejsze podatki i korzystać z wszystkich możliwych ulg podatkowych, a aby tego dokonać muszą korzystać z pomocy specjalisty. Osoba posiadająca uprawnienia do wykonywania zawodu doradcy podatkowego może znaleźć pracę w firmach specjalizujących się w takim doradztwie lub też założyć własną działalność gospodarczą i na własną rękę świadczyć takie usługi. Doradca podatkowy to zawód bardzo prestiżowy i pozwalający na osiągnięcie wysokiej pozycji społecznej. W Internecie można znaleźć wiele ofert pracy na stanowisko doradcy podatkowego. Jednak aby taką pracę otrzymać, konieczne jest posiadanie stosownych uprawnień.


Dodaj komentarz