Praca, biznes

Ubezpieczenia, informacje finansowe…

Praca-Doradztwo finansowe

  • 3 stycznia 2016
  • Praca
  • No Comments

Na rynku pracy jest bardzo wiele możliwości. Jest całe mnóstwo zawodów do których nie są wymagane specjalne kwalifikacje czy wykształcenie. Jednym z takich zawodów jest doradca finansowy. Taka osoba wystarczy aby była komunikatywna, potrafiła sprzedawać i rozmawiać z klientem, a także w miarę rozumiała rynek finansowy. Oczywiście wszystko zależy od stopnia danego stanowiska. Doradca finansowy udzielający rad dotyczących kredytów nie musi być orłem rynku finansowego, wystarczy, że orientuje się w ofertach poszczególnych banków.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Natomiast doradca finansowy specjalizujący się w inwestycjach musi się już na tym bardzo dobrze znać. Obraca on sporymi pieniędzmi i doradza klientom co zrobić z ich gotówką. Aby zostać doradcą finansowym bardzo często nie trzeba mieć nawet skończonych studiów czy żadnej szkoły związanej z finansami. Oczywiście oglądając ogłoszenia banków czy firm doradztwa finansowego widzimy szereg różnych wymagań, jednakże praktyka pokazuje, że te wymagania często są określane na wyrost. Jednakże praca doradcy finansowego, zarówno tego zajmującego się kredytami, jak i doradcy inwestycyjnego, wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. To oni doradzają odpowiedni kredyt czy inwestycję, rekomendują potencjalnego klienta kredytowego do banku. Gdyby przykładowo okazało się, że mimo spełnionych wszystkich warunków oraz przedstawienia niezbędnych dokumentów, klient okazał się nie wypłacalny czy nieuczciwy, wtedy wszystkie konsekwencje może ponieść doradca finansowy.

Również zła porada dotycząca inwestycji może spowodować, że klient będzie miał pretensje i może takiego doradcę oczernić, pomimo tego, że klient jest informowany o ryzyku inwestycyjnym. Oczywiście, jak w każdym zawodzie związanym z finansami, sprzedażą oraz podwyższoną odpowiedzialnością finansową, taki doradca bardzo dobrze zarabia. Najczęściej jego wynagrodzenie zasadnicze jest na nie wielkim poziomie, jednakże premie i prowizje jakie otrzymuje za każdą udaną transakcję rekompensują niską podstawę i ostatecznie miesięczna pensja wraz z dodatkami sięga nawet kilku czy kilkunastu tysięcy, w zależności od rodzaju i ilości dokonanych transakcji.


Dodaj komentarz