Praca, biznes

Ubezpieczenia, informacje finansowe…

Praca-Bankowość

  • 11 grudnia 2015
  • Praca
  • No Comments

Osoby, które interesują się rynkiem kapitałowym, finansami, inwestycjami i wszystkim co jest związane z tym tematem, mogą bardzo dobrze odnaleźć się w pracy w banku czy podobnej instytucji finansowej. Studia na kierunku bankowość i finanse dają możliwość poznania tajników tej branży, a także przygotować merytorycznie do objęcia stanowiska w banku. Oczywiście nie każdy bankowiec kończył studia związane z bankowością, wielu z nich nawet nie skończyło żadnych studiów, jedynie szkołę średnią czy ewentualnie policealne studium.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Mają oni jednak smykałkę do finansów oraz wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i sprzedażowe. Aby otrzymać pracę jako doradca klienta trzeba być komunikatywnym i otwartym, a także mieć jakiekolwiek pojęcie o rynku finansowym. Doradcy klienta to nie tylko te osoby, które rozmawiają z klientami indywidualnymi. To także bankierzy klienta zamożnego czy też biznesowego, czyli dedykowani specjalnie dla firm. Oczywiście praca w bankowości nie wiąże się tylko i wyłącznie ze sprzedażą kredytów, kont czy lokat, ale również z całym zapleczem bankowym. Oprócz osób, które widzimy przy okienkach wchodząc do banku, pracują tam również inni, wysoko wykwalifikowani pracownicy. Są to między innymi analitycy kredytowi. Pracują oni w biurach nie dostępnych dla klientów, w pełnym skupieniu i oderwaniu od tego co dzieje się w pozostałych obszarach banku.

Zajmują się oni wszystkimi analizami, które mogą przyczynić się do tego czy klient otrzyma czy nie otrzyma kredytu. Sprawdzają oni między innymi zdolność kredytową, weryfikują wiarygodność klienta oraz jego historię kredytową. Na podstawie pozyskanych danych są w stanie ocenić czy dany klient będzie w stanie spłacać kredyt oraz czy jest osobą uczciwą i wiarygodną. Nie mogą przecież dopuścić do tego, aby pieniądze otrzymała osoba, która nie ma odpowiednich dochodów lub też ma złą historię kredytową, czyli na przykład ma zaległe spłaty kredytu czy też inne problemy w innych bankach. Oczywiście w banku pracuje o wiele więcej osób na innych niż doradca czy analityk stanowiskach.


Dodaj komentarz