Praca, biznes

Ubezpieczenia, informacje finansowe…

Praca-Audyt

  • 9 grudnia 2015
  • Praca
  • No Comments

Wiele osób decyduje się po szkole średniej na studia związane z ekonomią, finansami czy księgowością. Bardzo dobrze radzą sobie z cyframi, matematykę mają opanowaną w małym palcu i praca z liczbami jest ich hobby. Jednak zwykle dopiero po drugim lub trzecim roku studiów decydują się na specjalizację i także wtedy wybierają się na praktyki zawodowe. Wielu studentów wybiera karierę w zakresie audytu finansowego. Na rynku działa wiele firm consultingowych, które specjalizują się między innymi właśnie w audytach. Przyjmują oni do pracy studentów na praktyki i przyuczają ich do zawodu audytora.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Później, jeżeli dana osoba się sprawdzi, może śmiało otrzymać stałe zatrudnienie w tejże firmie. Praca w obszarze audytów jest bardzo ciekawa i rozwojowa, jednakże nie każdy nadaje się do takiej pracy. Konieczna jest umiejętność analitycznego myślenia, rozumienia cyfr, cierpliwość, a także dyspozycyjność i gotowość do częstych podróży. Zwykle większe firmy produkcyjne zlecają takim firmom audytowym przeprowadzenie audytu raz do roku i wtedy specjalista ds. audytu musi wyjechać na kilka dni do klienta, który często zlokalizowany jest poza obszarem miejsca zamieszkania. Bardzo często zdarza się tak, że audyt trwa kilka dni i trzeba codziennie poświęcać nawet do kilkunastu godzin na to, aby sprawdzić wszystko. Praca ta oczywiście jest bardzo dobrze płatna i jest świetnym początkiem kariery dla młodego absolwenta.

Jednakże czas jaki musi poświęcić na pracę oraz stres z nią związany może powodować, że taka osoba szybko się wypali i już po roku czy dwóch będzie szukała stabilniejszego zajęcia. Praca w ciągłych delegacjach nie jest odpowiednia dla każdego. Nawet młodzi ludzie z czasem będą chcieli założyć rodzinę i się ustatkować. Praca w ciągłych rozjazdach może być przeszkodą w osiągnięciu tego celu. Oczywiście każdy wybiera taką ścieżkę jaką chce podążać, dlatego też wielu ludzi pozostaje w pracy audytora i robi karierę lub też potrafi tak ułożyć sobie plan dnia, że jest w stanie pogodzić pracę z życiem prywatnym.


Dodaj komentarz